BEZPŁATNA WYCENA

Dziękujemy za zainteresowanie się naszą szeroką gamą produktów z segmentu
SPA & BEAUTY.

ZAMÓW BEZPŁATNĄ WYCENĘ INTERESUJĄCEGO CIE PRODUKTU!

BEZPŁATNA WYCENA
ZADZWOŃ! - 502 170 567, 501 750 267
Pn – Pt 8.00-18.00
ul.Wojska Polskiego 200B, 25-204 Kielce
 

SAUNY FIŃSKIE

SAUNY MOBILNE – SAUNY SUCHE

Z sauny Fińskiej czy też na podczerwień korzysta dużo osób, szczególnie w okresie jesieni i zimy. Kiedy na dworze zimno i ponuro pobyt w niej rozgrzewa całe ciało, zapewnia relaks i odprężenie. Aby móc korzystać z dobroczynnych właściwości saunowania, nie trzeba iść do SPA czy na basen. Saunę można zbudować w we własnym domu czy nawet w mieszkaniu.

W Finlandii wiele osób posiada własną saunę w domu. Choć w Polsce nie ma aż tak srogiego klimatu jak tam, to coraz więcej ludzi docenia zdrowotne właściwości płynące z saunowania. W związku z tym wiele z nich chce mieć takie domowe SPA na wyciągniecie ręki. Do zbudowania sauny nie potrzeba ogromnej powierzchni. Obecnie wystarczą 3 mkw wolnej przestrzeni, na której nawet zmieści się prysznic, łaźnia parowa i sauna. Najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby jeden z boków miał około 200 m, aby móc korzystać z kąpieli w pozycji leżącej. Idealnym miejscem dla zbudowania sauny jest łazienka, pusty pokój lub piwnica. Można także wziąć przykład z Finów lub Rosjan i zdecydować się na montaż kabiny w osobnym domku, stojącym w ogrodzie.

Najważniejszym czynnikiem decydującym o wyborze pomieszczenia jest jego dobra wentylacja. Słaba lub jej brak sprawi, że pobyt w saunie stanie się niekomfortowy, wnętrze stanie się wilgotne, a w niektórych przypadkach może dojść do przegrzania elementów konstrukcji i pożaru. Kanał wentylacyjny lub okno zapewni cyrkulację powietrza. Budując saunę należy także zainstalować odpowiednie przełączę elektryczne. Pomieszczenie o wielkości do 4,5 mkw może być zasilane piecem jednofazowym, natomiast w przypadku większych potrzebny będzie taki o zasilaniu trójfazowym. Sama sauna budowana jest z wytrzymałego drewna, jednak podłoga powinna być zaprojektowana z antypoślizgowych płytek ceramicznych. W niej powinien znaleźć się również odpływ, ponieważ w czasie korzystania z sauny, szczególnie parowej może zbierać się woda. Ważne jest też oświetlenie wewnątrz. Najlepsze będzie delikatne, które stworzy odpowiedni nastrój do relaksu i odprężenia. Po kąpieli w saunie należy schłodzić organizm wodą. W związku z tym przy takim pomieszczeniu w domu musi być prysznic lub balia. Jeżeli kabina znajduje się blisko basenu można po saunowaniu wskoczyć do niego.

Jesteś zainteresowany saunami fińskimi?

ZAMÓW BEZPŁATNĄ WYCENĘ

18817048_1328731250508400_2051020707_n
18716734_1325933860788139_2114312963_n

Facebook